| MihaiBossu10 a întrebat:

Am un verisor, care are nevoie neaparata de skype, foloseste windows xp, sp2 dar i-am schimbat in sp3, ca zicea pe google ca daca schimb in sp3 o sa mearga, dar nu. Am incercat foarte multe optiuni, si aproximativ la toate imi scrie "Skype nu a reusit sa se conecteze". Si cel de pe skype.com imi da o eroare cu kernel32.dll.Va rog, raspunsuri concrete, care m-ar putea ajuta.

P.S: Imi pare rau daca am gresit undeva, nu sunt obisnuit cu tastaturla lui.

3 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Poate este o problema in retea sad

| dannyel86 a răspuns:

Ca sa faci conversia din Service Pack 2 in Sp3, trebuie ca update-ul sa fie real, nu doar schimbata denumirea din registri. Eu am testat un update care mi-a dat voie sa instalez Skype si pe care il gasesti aici:
http://www.softwarepatch.com/windows/windows-xp-service-pack-3.html
Instaleaza-l si vezi daca rezolva problema.

| ChrystianSandu a răspuns:

Daca scrie Skype-ul nu a reusit sa se conecteze inseamna ca este o problema in retea. Vezi ca skype-ul merge pe port-ul :80, uita-te in Network Trafic sa vezi ce merge pe acel port si dezactiveaza-le. Daca nu merge, incearca run in compatibily mode... Skype-ul este detinut de MicroSoft, adica de cei care au facut Windows-ul, cu alte cuvinte este special facut pentru Windows... (deci nu prea ai nevoie de Compatibily mode).