| AcidBoy a întrebat:

Buna TPU am o intrebare .....Tocmai mi-am reinstalat windowsul ( windows XP) si cand vreau sa deschid Skype imi apare o eroare kernel32.dll, care nu imi aparea inainte, cum pot rezolva problema ...Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LiviuAlexoiu a răspuns:

Daca este asta > http://community.skype.com/......0error.jpg
Trebuie sa instalezi 7, vista sau 8.
Windows XP (sp3) este la minimum requirements deci nu la multi va merge skype.

3 răspunsuri:
| Georgeasd a răspuns:

Cauta-l pe net si downloadeaza-l (kernel32.dll) si dupa o sa mearga.
Funda...

| AcidBoy explică (pentru Georgeasd):

Am incercat dar nu merge ....Imi spune a in Sistem 32 nu exista un asemenea fisier si nu poate fi inlocuit

| SimiAndra a răspuns:

Pai ai doua optiuni:
1. Iti dezinstalezi Skype-ul si il instalezi din nou.
2. Iti stergi Skype-ul pe care il ai si il downloadezi de pe net. pup