| anonim_4396 a întrebat:

am urmatoarea probelma: acum cateva zile mi s-a stricat PS3-ul si acu nu mai am pe ce sa ma joc si cum mi-am dat seama ca nu se mai merita o consola m-am gandit sa imi fac un sistem de gaming modest
Momentat am un calculator foarte slab care nu cred ca merita sa il upgradez are :
procesor Intel 4 CPU 3.00 ghz
1 GB ram ddr 1
placa video nVIDIA geForece 2 mx 400

Eu cred ca nu se mai merita sa bag bani sa mai iau RAM sau sa incerc sa iau un procesor mai puternic asa ca m-am gandit sa schimb tot in afara de carcasa, hard=ul de 120 GB sursa care am intles ca de obicei se potriveste asa ca as vreau sa imi dati si mie idei de o configuratie de gaming minimalista BUGETUL SA FIE IN JUR DE 1000 de lei pentru piese. Daca sunteti amabili ajutati-ma cu inca un sfat:ce boxe sa iau de maxim 100 de lei pentru PC

2 răspunsuri:
| bogdan2873 a răspuns:

Nu vreau sisteme de-a gata vreau doar pisese

| MAREZU a răspuns:

Salut, am o recomandare bună pentru ce îţi doreşti tu să faci pe sistem, am acest sistem şi sunt foarte mulţumit joc jocurile "call of duty mw2, counter-strike global offensive, need for speed the run la performanţe bune (mediu).

Sistem IT MYRIA Creativ 17, Intel Celeron G1820 2.7GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics, Linux.
Are un preţ doar de 869, 99 ron.

http://www.altex.ro/......hics-linux