| 6693 a întrebat:

happy

Am urmatoarele piece in pc :
-4gb RAM
-procesor AMD Athlon II x4 631Quad-Core (4cpu-us) 2.6 GHz
-placa video NVIDIA GeForce GT 630 Approx total memory 2736
- si sursa, clasica de 450 parca big grin
-ca si monitor, trebuie sa strang bani sa-mi cumpar ceva..acum
am unul Dell,tub,model vechi...
Ce parere aveti despre unitate,e buna? l-a cam
cat a-ti estima-o voi,sa-mi fac o idee daca am dat
ok pe ea,sau putin prea mult,o sa va spun dupa si cat am dat pe eu pe ea. happy

Si cam cat ar consuma pe ora,in w, cred ca undeva la 350 eu happy

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Intre 600-700 de lei ar fi un pret ok pentru ea, consuma ceva curent si piesele nu sunt chiar asa de noi, mai ales cu sursa aia si procesorul ala

| 6693 explică (pentru bogdan324):

Cam ce piese imi recomandati sa schimb pe ea? si cu ce...
si cam la ce pret ajunge fiecare happy

| bogdan324 a răspuns (pentru 6693):

Mai intai spune-mi cat dai pe acel pc, eu as schimba sursa si as mai adauga inca 4gb ram, dar daca imi spui cam ce buget ai si daca ai destul, poate iti fac un pc pe piese mult mai bun ca ala

| Jipa95 a răspuns:

Ai componente destul de invechhite pe el. Numai procesorul suge 100W. Sper ca nu ai dat mai mult de 600 lei pe el.