| Ivan_Mario_1994 a întrebat:

am vrut sa fac laptopul meu ASUS sa i mearga jocurile fiindca nu mergeau. la minecraft dadea crash si aveam java. la jocuri de pe steam le deschideam si se inchideau inainte sa se vada imaginea iar la metin zicea ceva de ecranu 3d.am vazut pe net ca trebuie sa intru la Device Manager si sa dau display adapters si upgrade. am dat si am dat restart. apoi imi palpaia o lumina neagra pe ecran. am laptop:ASUS cu processor Intel(R) Core (TM)2 Duo CPU T9550 @ 2. 66GHz 2.67 ram 4 gb usable 3gb system 32 bit operating system sper ca ajunge. ecranul nu e negru de tot doar ca palpaie asa o lumina neagra non stop si merge greu. Funda! Urgent va rog!

Răspuns Câştigător
| PrecizeEveR a răspuns:

Nu ai spus ce placa video ai. daca ai windows 7 si placa video prea mica nu o sa iti mearga, nici cu drivere. mi s-a intamplat si mie aveam 100% drivere tot instalat, dar placa de 64 mb si windows 7 si nu mergea. dar pe xp da.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Instaleaza-ti driverele! Sau vrei sa ti le instalam noi...

| GeniusExtreme a răspuns:

Minecraft-ul si jocurile din steam le trebuie placa video bunicica, data viitoare spune si placa video ca sa iti putem raspunde la intrebare.

| Ivan_Mario_1994 explică:

Eu vreau sa stiu si cum scap de lumina neagra care palpaie mentin ca mi a aparut la uninstall si change program Microsoft silverlight care nu era inainte va rog sa zica cineva care stie. iar placa mea video nu stiu cum s o aflu va rog cineva! nu vreau sa fac prostii

| Ivan_Mario_1994 explică:

Ascultati ma eu vreau sa stiu cum scap de palpaielile alea si daca are ceva daca sterg Microsoft silverlight