| aburama22 a întrebat:

Salut TPU,am vrut sa fac un dvd "bootabil" cu windows,totu bine si frumos se termina de copiat fisierele alea,cand bag dvd nu e nimic pe el, vreau sa adaug ceva pe el cu nero imi scoate dvd-ul si zice ca nu e compatibil...e dvd-r, help me ..cum fac sa adaug fisiere daca nu ma lasa

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pentru a face un dvd bootabil, UITA de nero, foloseste : Poweriso!
Descarca un windows in format iso, pune-l in poweriso si arde-l pe dvd cu acest program! Va fi imposibil sa nu mearga! Bafta!

| aburama22 explică (pentru lpavel):

Salut,Ipavel ...am instalat si tot asa imi apare

| lpavel a răspuns (pentru aburama22):

Foloseste un dvd+r! Se pare ca cititorul tau dvd nu accepta acel dvd! Bafta!

| aburama22 explică (pentru lpavel):

Ciudat,ca inainte foloseam tot dvd gen cum il am pe asta si mergea

| lpavel a răspuns (pentru aburama22):

Nu stiu ce faci tu acolo mai exact ca nu vrea sa mearga dar eu am ajuns la concluzia ca dvd-ul nu e bun! Cu power iso nu ai cum sa gresesti!

| aburama22 explică (pentru lpavel):

Am cumparat alt model si acum merge, Multumesc (Funda)

| lpavel a răspuns (pentru aburama22):

Mi-a facut placere!