| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Am Windows 8.1 Enterprise si vreau sa imi instalez Windows 7. Problema este ca imi spune sa instalez o versiune anterioara cum ar fi Vista, XP si nu vreau asa. Poate stiti voi o solutie sa pun direct 7.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intai formatezi partitia cu asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/
Dupa care instalezi win. Nu mai lucrati dupa ureche cum vi se scoala voua!

| gelu1970 a răspuns:

Dezactiveaza optiunea UEFI in bios.
daca dvd cu windows 7 e bine facut nu ar trebui sa mai ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti instala orice win mai mic dar sa ai cd/dvd bootabil.Il bagi in unitate si dai restart.In ecran negru, la repornire, trebuie sa iti scrie undeva jos boot atappi from cd sau press any key boot ....Atunci apesi orice tasta vrei si incepe instalarea. Sper ca stii ca atuncicand ajungi la ppartitii, reformatezi partitia cu win 8.1.

Deci al repornire, pe ecranul negru, pana sa intre in windows, nu pur si simplu bagi cd-ul cu win 7 si dai pe install ca nu te lasa sa downgradezi.Incearca.

| Vofuse a răspuns:

Intai de ce vrei downgrade? Cat ram ai?