| DaNnY1221 a întrebat:

AS dori sa va intreb daca este posibil sa iau prin wi-fi internet de la calculator cu ajutorul unui stick Bluetooth pentru ca am vazut ca este posibil sa iau internet pe calculator de la telefon. Merge?

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Ce vrei tu sa faci adica sa iei net de la pc prin bluetooth nu este posibil.
Invers adica de a tel la pc functioneaza, deoarece tu folosesti telefonul pe post de modem (adica captreaza semnal internet) si apoi il da mai delarte catre calculator prin wifi sau prin cablu de date (in nici un caz prin bluetooth)
Ce este posibil, este sa iei net de la pc tot prin celeleasi metode adica wireless sau cablu de date.
Mult succes.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Da, dar nu e la PC ci de la un router wireless tragi la ce vrei - numai daca dispozitivul care prinde internet e dotat cu receptor wi-fi.