| albertt144 a întrebat:

As vrea sa imi vand calculatorul si nu stiu cam la ce suma sa ma orientez...Aici sunt specificatile:

Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E6500, 2.93Ghz.

RAM: 4GB

Placa video:Nvidia GeGorce GT220, 1 GB, 128BIT

HDD: WD Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3

Cooler: Alpine 7AC

Sursa: Delux dual core 650w

Tin sa mentionez ca toate componentele sunt noi!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

600-700 lei.
Eu nu am auzit de sursa dual-core, dar daca tu insisti laughing.
Placa video e slaba pentru gaming-ul din ziua de azi.
Cpu e slab si el.
Si poti sa spui tu ca sunt componentele sunt noi cat vrei, ca doar un prost sa te creada. Procesorul ala are 6 ani vechime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15 milioane, placa video te ridica mult. E cu tot cu monitor sau dai doar unitatea? Eu stiu ca ai dat mai mult de atat, dar se considera SH, cauta pe net calculatoare cu configuratie asemanatoare si vezi preturile sau aduna pretul pieselor si din suma scazi 30%

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti normal la cap? Ce sa il ridice, flasneta aia de 80 RON maxim SH? Scazi 30% daca ai componente de generatie curenta cumparate in ultimele 2-3 luni, nu chestii depasite inca din 2012...
@albertt144: Hai sa facem frumos pretul pe bucati:
procesor+placa de baza: 170 RON
memorie: 150 RON
placa video: 70 RON
hdd: 150 RON
carcasa+sursa: 120 RON
total: 660
Hai 700, ca sa fim generosi. Faptul ca sint noi e irelevant, procesorul si placa video sint depasite moral. Acorzi garantie?

| albertt144 explică (pentru anonim_4396):

Da...si cu monitor Flatron l225ws de 22 inch.

| albertt144 explică (pentru KodrutZ):

Ma lasi? Stiu de ce sunt in stare componentele si nu trebuie sa ascult neaparat de tine!

| KodrutZ a răspuns (pentru albertt144):

Nu trebuie' sa asculti de mine. Uite ca si sltlp e de aceeasi parere. Daca sint asa de magice componentele, de ce le-ai vinde oare? Uite si cam la ce preturi se vind pe okazii:
http://www.okazii.ro/......a143388943
http://www.okazii.ro/......a143305637
http://www.okazii.ro/......a143186731
Vinde-l cu 2500 RON boss, sigur gasesti un fraier pe undeva pe Jupiter sau pe Pluto!