| Nycku1999 a întrebat:

As vrea sa stiu cand este lansat Windows 10 si daca cei cu Windows 8.1 vor primi upgrade la el. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AlexNet74 a răspuns:

Windows 10 va fi lansat undeva prin Septembrie 2015, si nu va fi gratuit upgrade-ul...deoarece cum zice si Gizaz, Windows 8, respectiv 8.1 fac parte din acelasi Sistem de Operare pe cand Windows 10 va fi cu totul ast sistem de operare, diferit de 8 din multe puncte de vedere

| Gizăz a răspuns (pentru AlexNet74):

Pentru userii de-acasă e lansat azi.

| AlexNet74 a răspuns (pentru Gizăz):

De exemplu, unde il gasesc? De cumparat gen...Ca eu nu gasesc nimic si sigur ar fi o gramada de stiri despre asta...

| Gizăz a răspuns (pentru AlexNet74):

Cum am zis, e lansat azi. Probabil că spre vânzare va apărea cam într-o lună. Îl vei găsi în magazine de profil.

"An exact time for Redmond's big reveal on January 21, 2015, has been announced. Get ready for more Windows 10 news at 9 a.m. PST tomorrow. Plus, more details have leaked regarding Windows 10, including leaks of Microsoft's 'Spartan' browser and how much the new OS might cost. Most recently, reports are coming in of a fresh hardware debut from Microsoft is in the works to properly ring in Windows 10!"

| AlexNet74 a răspuns (pentru Gizăz):

Stirea asta spune ca "pregateste-te pentru mai multe stiri Windows 10 maine la 9 dimineata" si mai incolo "Au fost dezvaluite detalii despre browserul Microsoft Spartan si cat de mult ar putea costa Windows 10...nu zice ca WINDOWS-Ul OFICIAL a fost lansat

| Gizăz a răspuns (pentru AlexNet74):

Da, acum am văzut că e vorba doar de nişte informaţii care vor fi dezvăluite azi. Scuze. Fac mai multe chestii şi nu am fost atent. AM citit acum din mai multe surse şi zice doar că anul ăsta. Dar încă nu se ştie când.

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Azi e lansat! Deşi versiunea beta e deja disponibilă de mai multe luni. Nu, nu va fi gratuit. Între 8 şi 8.1 a fost moca pentru că 8.1 e de fapt un simplu Windows 8 cu ceva update-uri şi meniu start. 10 e un alt OS cu totul. E ca şi cum ai cere gratis windows 7 când tu ai XP.

| neutrino a răspuns:

Windows 10 va apare in varianta finala spre sfarsitul acestui an si iti va trebui o noua licenta.