| KindKid a întrebat:

As vrea sa stiu daca amazon este de incredere, vreau sa cumpar o pereche de casti.Are 150 de review-uri (88- 5 stele)

eu cred ca sunt bune si sunt la fel ca beats-urile

http://www.amazon.com/Pioneer-STEEZ-SE-MJ751I-Stereo-Hea dphones/dp/B007TW93CI/ref=sr_1_1? s=electronics&ie=UTF8&qid=1413836688&sr=1-1&keywords=Pio neer+MJ751

1.Vreau sa stiu daca sunt de incredere,

2.Cat trebuie platit transportul.(stiu ca scrie free shipping dar ma refer la taxa postala etc...

3. Daca trebuie sa platesc cu cardul.

4. Daca livreaza in Romania(eu am auzit ca da)

5. Daca a-ti cumparat de pe site-ul lor?(nu conteaza ce)

Am observat ca nu se gasesc in Romania.

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

CAL! sunt de fapt Denon ADH-1100 rebranduite, casti care la vremea lor costau ~700 Ron. Ca sa fac o comparatie directa, am avut acum ceva timp Sennheiser HD518 (net superioare fata de HD439), iar fata de CAL! aveau in plus soundstage mai mare si spatialitate mai buna (si vorbim de casti de 250 Ron vs 600 Ron). In rest, CAL! se apropie extrem de mult de calitatea unor casti care sunt considerate de Sennheiser entry level Hi-Fi; cam atat de bune sunt. Singurul dezavantaj al CAL! fata de HD439 este dinamica inchisa, astfel avand soundstage-ul mai restrans (asta in teorie, n-am ascultat HD439). Audio Technica WS55 suna bine, muzical, dar asta se traduce prin medii evidentiate, inalte articulate si bas domol. Depinde foarte mult si ce cauti.

4 răspunsuri:
| TronHD a răspuns:

Da eu am casti amazon si sunt foarte bune despre platirea cu cardul nu stiu dar cred ca pltesti dupa ce iti este livrat produsul si poti comanda de pe site-ul lor si afla alte informatii. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| KindKid explică:

Http://www.emag.ro/......E0V30BBBM/ #

am gasit altele care sunt mult mai bune decat beat's-urile? dintre acestea doua care sa le iau? Veniti cu recomandari orice casti dar sub 250 lei

| Utilizator1234 a răspuns (pentru KindKid):

Clar mai bune ca Beats acele Audio Technica. De fapt, mi se pare chiar jignitoare comparatia intre cele doua branduri. Personal as merge pe CAL! in bugetul ala, casti care mi s-au parut cam imbatabile in zona 200-400 Ron.

http://www.emag.ro/casti-creative-aurvana-live-e-cre145452/pd/DZNTCBBBM/

| KindKid explică (pentru Utilizator1234):

De ce sunt asa de bune CAL? sunt mai bune decat Audio Tehnica(cele prezentate de mai sus), sau http://www.emag.ro/......EWJ30BBBM/ alta pereche care o consider foarte buna... dintre aceste 3 am de ales

| Utilizator1234 a răspuns (pentru KindKid):

CAL! sunt de fapt Denon ADH-1100 rebranduite, casti care la vremea lor costau ~700 Ron. Ca sa fac o comparatie directa, am avut acum ceva timp Sennheiser HD518 (net superioare fata de HD439), iar fata de CAL! aveau in plus soundstage mai mare si spatialitate mai buna (si vorbim de casti de 250 Ron vs 600 Ron). In rest, CAL! se apropie extrem de mult de calitatea unor casti care sunt considerate de Sennheiser entry level Hi-Fi; cam atat de bune sunt. Singurul dezavantaj al CAL! fata de HD439 este dinamica inchisa, astfel avand soundstage-ul mai restrans (asta in teorie, n-am ascultat HD439). Audio Technica WS55 suna bine, muzical, dar asta se traduce prin medii evidentiate, inalte articulate si bas domol. Depinde foarte mult si ce cauti.