| TheAceman a întrebat:

Aș vrea sa știu și eu care sunt temperaturile normale ale unui laptop in idle.
Laptopul meu are GPU intre 40-45 C, iar CPU intre 50-55 in idle, iar in gaming, GPU intre 70-75 C, iar CPU maxim 85 C.
Laptopul este un Lenovo Y50-70
i5 4210H 2.9 GHz
8 GB RAM DDR3
GTX 960M 4 GB
1TB + 8GB SSHD

Daca nu am ales categoria potrivita imi cer scuze.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Temperatura maxima suportata de procesorul tau este de 100 grade Celsius. Temperatura normala este intre 40-50 grade. Asa ca 85 de grade nu-i mult.
Cat despre placa video sa stii ca GTX 960 este procesorul dar denumirea este diferita fiind facuta de mai multe firme. Pentru ca n-ai spus firma iti dau tabelul cu toate firmele: http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-960,4038-10.html

| TheAceman explică (pentru Salontanul):

Http://m.emag.ro/......D6GJMYBBM/ Asta este laptopul, sincer nu stiu ce model este placa video, nu gasesc in specificatii, poate sti tu sa te uiti mai bine, dar așa 70-75 C e mult in jocuri?

| Salontanul a răspuns (pentru TheAceman):

Este GeForce GTX 960M de la nVidia si temperatura maxima suportata poate fi si de 91 de grade. Deci n-ai probleme. Daca vei pune suport cu cooler se va raci si ea. Daca vrei mai multe informatii, citeste aici: http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-960m

| TheAceman explică (pentru Salontanul):

Mersi mult.

| Salontanul a răspuns (pentru TheAceman):

Multumesc si eu!