| Covery a întrebat:

As vrea sa va cer parerea despre acest laptop... Acer Aspire E1-531G-B9604G50Mnks cu procesor Intel® Pentium® B960 2.20GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 710M 2GB, Linux, Glossy Black. Merita sa il cumpar? Oare cum se comporta la jocuri gen world of tanks, bf3, mw3, lol, assassin's creed 3, godfather 2... aa si pretul laptopului este de 1600 ron.

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Oau, fix in fix asa notebook am si eu, doar ca la mine este GT620M.

World of tanks merge cu 125 FPS
Far Cry cu 55 FPS
NFS Most Wanted cu 40 FPS

Aceste jocuri le-am testat. Merg foarte bine. Toate setarile le dau la minimu, rezolutia la maximum. Si merge fara probleme.

8 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

O să-ți meargă fără nicio problemă orice joc nou apărut.

| catalin231998 a răspuns:

Salut eu iti sugerez sa iti iei un desktop pc pentru jocuri. Daca iti cumperi laptop si te joci toata ziua lol si assassin's creed 3 o sa se strice tastatura... laptopul se foloseste mai mult pentru navigare, filme si office. Decizia este a ta.

| Covery explică (pentru catalin231998):

Pai eu m-am gandit ca as putea sa pun o tastatura cand ma joc pe el...

| KodrutZ a răspuns (pentru Covery):

Nu te lua dupa dobitocii de mai sus. Cum poti sa pui botul la asemenea timpenii? http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-710M.84746.0.html

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Plus de asta, un laptop de 16 mil folosit intens in jocuri o sa moara in maxim un an jumate', daca ai norocul sa te tina atit.

| skirlex a răspuns (pentru KodrutZ):

Salut as vrea sa imi dai si mie un sfat despre wot as vrea ca in joc sa am 55, 60 de fps cu un procesor 2.8 dual 4 gb ram si o placa 512 pe 256 bit as avea?

| KodrutZ a răspuns (pentru skirlex):

Depinde de rezolutie, nivel de detalii si ce procesor/placa video sint alea...

| dumitry a răspuns:

O verisoara de a mea are asa laptop, eu cred ca merita fiindca are tot ce iti trebuie.