| VoicAndrei a întrebat:

Aseara ma jucam un joc. Dupa 5 minute mi-a bazait calculatorul, apoi s-a inchis. L-am deschis iar. S-a intamplat la fel. La fel si azi. Ce pot face? Dau fuuunda

2 răspunsuri:
| marius08 a răspuns:

Este posibil sa se supraincalzeaza calculatorul.

1. O cauza este cel mai probabil de la praful din ventilatoare si de la aerisirea carcasei (sa nu fie ingramadita carcasa intr-un spatiu fara aer, in special in spate.

2. A doua cauza poate fi sursa de curent care nu mai face fata. Necesarul de curent este mai mare in cazul jocurilor, iar calculatorul poate claca. Daca este imbacsit de praf ventilatorul din sursa de curent. (trebuie demontata sa curatata separat).

Succes

| Winchester a răspuns:

Poate placa ta video nu il suporta asa mai pateam si eu la un joc. se bloca si apoi se restarta