| PikachUS a întrebat:

Aseara mi-am descarcat programul BlueStacks de http://www.bluestacks.com/ si cand ii dau sa se instaleze imi apare aceasta eroare " This aplication requires at least 2 GB of physical memory". Ce trebuie sa fac? dau Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Trebuie sa intri in proprietati my computer setari complexe complex apoi setari apoi complex apoi modificare jos la memoria virtuala bifezi c dimensiune particularizata apoi pui de la 2000 la 3096 dai aplica si dai restart apoi o sa ti mearga

| PikachUS explică (pentru shannygelu):

Tot la fel imi zice si am verificat mi s-au salvat setarile.ce mai e de facut?

| shannygelu a răspuns (pentru PikachUS):

Atunci iti trebuie cel putin 2giga de ram cat ai pe pc?

| PikachUS explică (pentru shannygelu):

Am laptop Asus si are 8 gb rami

| shannygelu a răspuns (pentru PikachUS):

La mine cu 2 giga ram a mers instalat am instalat sa vad despre ce e vb si mi a ramas blocat laptopul prima oara de cand il am de 1 an si ceva deci sfatul meu lasa l dracu de program nu e bun de nimic

| PikachUS explică (pentru shannygelu):

laughing funda! mersi oricum!

| shannygelu a răspuns (pentru PikachUS):

Mersi de funda

| burescuovidiu a răspuns (pentru shannygelu):

Poti explica mai bine unde in proprietati nu intrleg te rog!

| shannygelu a răspuns (pentru burescuovidiu):

Click dreapta pe my computer in start/ advanced sistem seting /la advanced seting dai click la performance/apoi advanced/la virtual memory dai change /debifezi automatically /bifezi custom/scrii in prima casuta 3000 apoi la a 2 casuta 4000 la maximum size faci cu toate partitiile la fel numai sa ai spatiu pe ele apoi dai restart

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de minimum 2 gb de rami liberi pentru a rula blue stack

| Anamaria_Scutareanu_1996 a răspuns:

Bună! Şi eu am aceeaşi problemă, ai rezolvat cumva?