| xRobertx a întrebat:

Astazi mi-am reinstalat windowsu si mi-am sters tot problema este ca la cs nu merge decat modul software daca bag modul open gl sau d3d ma da inapoi pe software ce trebuie sa fac? big grin P.s am placa video:Mobile Intel r 45 express chipset family

8 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Sigur driverul placii video ti-e upgradat la zi? Incearca sa bagi prima rezolutie de dupa 800x600, si sa dai la "Color Quality" pe Highest (32 bits). Apoi uita-te savezi daca iti merge in OpenGL.

Incearca si da dai la "Display Mode" pe Widescreen si sa vezi daca-ti functioneaza.

| xRobertx explică (pentru miTzuliK93):

Daca poti sa imi dai si mie un link cu driveru de la placa video ca zice ca e din 2009 de cand mi-am luat eu laptopul

| WithoutName123456789 a răspuns:

Incearca cu programul DriverEasy.Este foarte usor de folosit si este gratuit, cu el iti poti descarca toate driverele pentru laptopul sau calculatorul tau fara niciun fel de risc, si eu l-am folosit si am fost foarte multumit de el. Sper ca te-am ajutat!

| Tarcatu a răspuns:

Salut problema este ca trebuie instalat din nou driverul de la placa video il gasesti pe net.Placa video este instalata dar trebuie instalat si driverul, Bafta!

| Tarcatu a răspuns:

Am avut si eu aceeasi probleam! am resinstalat driverul si GATA.

| xRobertx explică (pentru Tarcatu):

Am skris acolo driveru daca poti sai mi dai linkul fix de unde trebuie sa il downloadez ca asa cum mi-a dat mitzuik nu stiu sa il downloadez

| Tarcatu a răspuns:

Uite cum faci:Scrie pe Googlebig grinownload Driver placa video Intel r45 express chipset family. si poti sa scrii windows xp sau 7 care il ai