| DanyDanP a întrebat:

Astzi mi-am instalat si eu windows ul pe un pc nou. Totul a mers perfect pana in momentul cand am ajuns la drivere, cand am incercat sa instalez driverele la placa video am primit o mica eroare! Eroarea era ceva de genul: driverele nVidia nu sunt compatibile cu versiunea windows ului (10). Placa video este un rtx 2060 daca ajuta la ceva.

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Updateaza windows-ul la ultima versiune(1903). Driverele le instalezi de pe cd sau de pe site? Daca le instalezi de pe cd incearca sa le iei de pe site. Daca nu, fa invers. Desi stiam ca windows 10 iti instaleaza automat driverele.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

STERGE WINDOWS-UL, ca tot e proaspat
SI IA DIRECT ULTIMA VERSIUNE
altfel, "updateaza la 1903" s-ar putea sa fie disponibil pe PC-ul tau la sfantul asteapta, sau cand are Mircosoft-ul destula banda si pentru tine (update NU apare pana nu vrea Mircosoft-ul)

dupa care instaleaza driverele direct de la www.nvidia.com
NU de pe disk cu care a venit placa video (si care sunt sanse sa fie deja depasite bine)
NU din windows update unde vin drivere destul de proaste!