| MeSuTT a întrebat:

Cand formatez D merge
Iar cand formatez C
Imi apare urmatoarea erroare:

windows cannot format this drive quit anul disk utilities or other programs that are using this drive and make sure that no window is displaying the contents of the drive Then try formatting again

FUNDA

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Nu poti formata C-ul decat daca bagi un cd bootabil cu Windows,inainte sa-si incarce sistemul de operare.O formatare cum zici tu,direct din sistem,nu se poate,pentru dll-urile sau cum s-ar numi ele,procesele windows-ului ruleaza.E ca si cum ai da autodistrugere,PC-ul s-ar inchide sau ar da eroare, cum iti da tie, pentru ca nu se poate autodistruge.

4 răspunsuri:
| Traian a răspuns:

Nu poti sa formatezi C. acolo este instalat windows-ul

| spinake a răspuns:

O eroare asemanatoare am primit si eu la instalarea win 7 pe hard.Mergea instalat numai pe partitia D, C fiind stricat. Am incercat sa le sterg pe am2, dar cand am instalat nu mai mergea despartit in partitii. Incearca sa instalezi windowsul in D si cand esti in windows foloseste programe gen Partition Magic pentru a sterge si formata partitia. Daca nu merge nici asa dai un repair la hard cu HDD REGENERATOR( repara erorile dupa hard ), programu merge bagat pe un cd si bootat dupa el. In concluzie posibil ca hardu sa fie pe duca!

| MeSuTT explică:

SI ce pot face straight face?

| MeSuTT explică:

Aha... dar sti pe mine m-ar interesa alta eroare imi da una albastra cu fatal error system cand intru de 2 ori in metin si cineva mi-a sps ca trebuie sa formatez pc pentru asta. si ...na stiti vreo cale. sa scap de eroarea albastra sad?