| Shadowluc a întrebat:

TPU am o problema urgenta! Vreau sa imi formatez partitia C dar nu pot pentru ca imi zice "Windows cannot format this drive. Quit any disk utilities or other programs that are using this drive, and make sure that no Windows is displaying the contents of the drive."
Am inchis toate programele dar nimic.
Ajutor

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu există posibilitatea de a formata unitatea/partiția pe care se află sistemul de operare, în timp ce acesta rulează.
Pentru a formata C:\ ai nevoie de un CD/DVD boot cu Windows, iar formatarea se face din meniul de instalare a noului Windows.

| Robertty a răspuns:

Poti formata partitia C cu un cd live s au cu un cd cu ubuntu care il poti folosi si live!

| katalinu26 a răspuns:

Partitia C nu se poate formata deoarece acolo sunt toate fisierele care tin windowsu activ, daca ai sterge ce nu trebuie din C nu ti sar mai aprinde pc-ul, deci daca vrei sa formatezi partitia C reinstaleaza windowsul happy, alta solutie nu este

| Shadowluc explică:

Bun am restartat PC il dau sa se booteze se incarca setup si imi apare un ecran albastru cu ceva de genu ai virusi si nu poti instala windowsul ce pot face?