| Gabriel26452 a întrebat:

Cand intru intr-un program trebuie sa folosesc run as administrator, daca nu imi apare open with... Am Windows7. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| SskorpyonN a răspuns:

Cu alea din meniul "start" cum stai? Sunt functionale?

Daca da, atunci (metoda dura) stergi tot ce iti umple acu' ecranul (recte toate icoanele) si apoi le restaurezi cu ajutorul celor din "start" - dai cu dreapta si "Send to" - "Desktop (create shortcut)" iarasi nu sunt sigur ca la win 7 este fix asa, parca era si ceva de genu': "pin icon". Pentru icoanele sistem (My Computer, Recycle Bin, My Network Places etc) trebuie mers prin "Display properties - Desktop - Customize..."

| Gabriel26452 explică (pentru SskorpyonN):

Imi cere la toate programele chiar daca sunt shortcut-uri sau nu.
Daca nu dau Run As Administrator nu pot intra indiferent de program.

| Chrischan a răspuns:

Ai win cumparat sau crakuit. s-ar putea sa aiba probbl

| Gabriel26452 explică (pentru Chrischan):

Am cumparat laptop-ul de la un magazin specializat. Windows-ul a fost cumparat.

| Gabriel26452 explică (pentru Chrischan):

Nu il am "crakuit". L-am cumparat cu win7 instalat de la un magazin de electronice.