| Rapidistu47 a întrebat:

Care e faza cu useri la windows?
Adica daca pe userul actual (al windowsului) am un virus, si diferite programe instalate, daca imi creez un alt user voi mai avea acel virus sau acele programe? (pe userul nou)

5 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Deci,daca faci mai multi useri fiecare va fi separat, cu programele si informatiile lui... daaar, daca este un virus puterinic, le va afecta pe toate.el are trecere peste tot, intelegi?

| SasNetRomania a răspuns:

Ori faci cum a zis colegu mai sus "Rescue Disk bootabil"
ori faci folderele vizibile si te duci in folderul appdata din numele tau si in folderul programdata din C si stergi tot ce este suspect si cache, daca unele nu merg sterse, le redenumesti cum vrei tu si restartezi apoi le stergi.
dupa toata aceasta treaba, te va lasa sa instalezi un antivirus, de preferat bitdefender free este de ajuns, si dai o scanare.

| AndreiM77 a răspuns:

Asculta daca este un virus nu vei scapa de el daca creezi un nou user.

| Rapidistu47 explică (pentru AndreiM77):

Pai virusul pe care il am nu imi permite sa utilizez antivirusii (avira, avast!, anti-malware, f secure, norton, etc...)

| AndreiM77 a răspuns (pentru Rapidistu47):

Fa Kasperski Rescue Disk bootabil cu imgburn pe un CD si booteaza de pe el.
Da-i update si scanare completa.
Acesta este o imagine ISO gratuita a antivirusului Kasperski, versiune de urgenta, de "recuperare" a PC-ului. Tine minte ca acesta nu este antivirus rezident (adica nu face parte din sistemul tau protejandu-ti tot timpul PC-ul).
Acceseaza link-ul si citeste cu atentie:
http://totuldesprecalculatoare.weebly.com/cum-sa-booteze-de-pe-cd.html