| maryusbz a întrebat:

Ce este hotspot wi-fi, hotspot-ul portabil și ce fel de hotspot-uri mai sunt? Nu am înțeles niciodată chestia asta cu hotspot-urile. Ofer fundă.

2 răspunsuri:
| aeroclub a răspuns:

Hotspot, inseamna sa imparti netul tau de pe cartela, folosind wi-fi-ul de pe device-ul respectiv! Adica mai pe scurt poti sa faci un sharing de internet de pe telefonul tau, folosindul practic ca modem de internet. Acest lucru il poti face pentru un laptop, pentru un alt device sau orice aparat care receptioneaza undele wireless! Funda?

| sadass a răspuns:

Poti sa faci o retea Wi-Fi. Ceva gen Wi-fi-ul de acasa si sa se conecteze mai multe telefoane, care au wi-fi. dar iti trebuie mega pentru net si iti ia si tie din mega atunci cand faci hotspot