| maryusbz a întrebat:

Ce este hotspot wi-fi? Ofer fundă celui mai explicit răspuns.

3 răspunsuri:
| AleCSanDruCF a răspuns:

Din cate stiu eu, un hotspot este un site care oferă acces la Internet printr-o rețea locală fără fir (WLAN), prin utilizarea unui router conectat la o legătură la un furnizor de servicii Internet. Hotspot-urile de obicei folosesc tehnologia Wi-Fi

| danimot a răspuns:

Wi-fi e net, dar nu prin cablu ci prin unde, adica se poate face o comparatie ca intre telefonul fix si cel mobil, dar pentru a avea wi-fi ai nevoie de un ruter special, si acesta transmite undele laon anumita distanta( 50m, 100m samd) iar tu ai nevoie de un telefon, laptop, pc, tableta etc. care sa suporte wi-fi... sper ca te-am ajutat

| maryusbz explică (pentru danimot):

Stiam asta. dar hotspot ce este?