| TroubleCrew a întrebat:

Ce parere aveti de un pc cu urmatoarele componente:

-Intel Dual Core 2.5
-2Gb ram
-Placa video 1 gb ram integrata pe placa de baza
Duce jocurile noi aparute pe undeva pe la Medium-High?
Ms anticipat+Funda

8 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Nop, nici nu sa te gandesti ca nu iti va merge nimic pentru ca placa video e incorporata!

| TroubleCrew explică (pentru M1hai):

Ar trebui sa imi iau alta placa video asa ar merge?

| Remus13 a răspuns:

Nu-l lua deoarece placa video este integrata pe placa de baza.

| TrickThis a răspuns:

Depinde de ce serie de Intel la 2, 5 ghz, daca e de acum 4 ani, pe socket 775, nu mai merg jocurile cu el, astea mai noi si mai complexe, dar daca este vorba de un Intel serie noua pe 1155, gen celeron g550, duce orice pe rezolutii mici.
Cat despre placa video, daca e integrata in procesor, daca el e celeron g550, Intel hd graphics, duce unele jocuri noi dar nu pe high, pe low, dar daca placa video e pe placa de baza cum zici tu, nicio sansa.
Da denumirea procesorului si a placii de baza.
Ramii ajung pentru orice joc la low-medium.

| TroubleCrew explică (pentru TrickThis):

Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 Ghz, Iar placa de baza nu scrie nimic...

| TrickThis a răspuns (pentru TroubleCrew):

Procesorul inca mai poate si max payne 3 abia aparut, cauta denumirea placii de baza, ai cutie, foloseste cpu-z, intreaba-l pe cel de la care cumperi, etc. ca sa stii daca duce si placa video integrata, daca nu ia una dedicata.

| 5p3cTrA a răspuns:

Jocuri de genul battlefiel 3 sau crysys 1, 2, 3 la High categoric nu le vei juca. Nici assassin creed revelation nu o sa-l joc la maxim.Un prieten are 3.1 ghz placa video 2 gb pe 128 de biti ram 4 gb si tot revelation nu-l poate juca la Ultra

| Warzary_Wasyle_1987 a răspuns:

PC e rahat total... dara daca e ca gratis atunci nu profita de ocazie :0