| GamesAndrey a întrebat:

Ce placa video este compatibila cu Pentium(R) Dual-Core T4400 2.20GHz? De preferat placa cea mai noua care poate fi compatibila cu procesorul acesta!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Placa video nu depinde de procesor, neapărat ci de placa de bază.
În cazul tău, bănuiesc că e vorba de un laptop.
La laptop-uri trebuie văzut modelul lui și în special văzut dacă se poate schimba placa video pe el.Majoritatea laptop-urilor ce se vând la 1000-2500 RON NU-s de gaming, chiar de vin comercial(adică minciună pe față) cu plăci video „performante" acestea sunt lipite de placa de bază și NU se pot înlocui, ca să nu mai zic că VECI n-o să fie real performante ca una identică de desktop.
Vrei gaming? Ia desktop.
Succes

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Se pare ca tu nu renunti. De cate ori vrei sa ti se mai spuna ca nu poti pune placa video pe acel laptop? T-ul acela este un procesor de laptop si nu are aboslut nici o relevanta intrebarea ta in legatura cu compatibilitatea dintre procesor-placa video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video trebuie sa fie compatibila cu placa de baza.Procesoru la fel.Nu procesorul cu placa video ca nu conectezi placa video in procesor.Capisco? Deci ce placa video e compatibila cu placa ta de baza si sursa.