| daniel7777 a întrebat:

ce sa aleg dintre Samsung Galaxy SIII sau Note 2. Mie imi place mai mult note 2 dar eu as vrea telefonul mai performant.

Răspuns Câştigător
| Euvorbeste a răspuns:

Eu iti recomand S3, sa iti explic si de ce:Note 2 este o tableta si nu o poti purta peste tot, daca nu ai un ghiozdan etc. o sa-ti fie greu(nu o poti baga in buzunar, sau tine in mana, e obositor), pe cand S3 incape usor in buzunar, nu ocupa foarte mult spatiu si este foarte bun pentru filme, jocuri, aplicatii(nu ca note 2 nu ar fi).In concluzie:cu telefonul poti sa dai apeluri, SMS-uri pe cand pe tableta daca nu ai net nu poti comunica cu altii, in rest cele doua nu se diferentiaza decat prin rezolutie, si prin faptul ca tableta este putin mai buna pe total. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Recomandarea mea pentru tine este sa iti cumperi telefonul galaxy S3.

Este adevarat ca galaxy Note 2 este ceva mai performant decat S3 la urmatoarele componente:

-procesorul functioneaza la o freventa mai buna
-versiunea implicita de android este mai avansata
-are diagonala ecranului mai mare

Dar cu toate aceste galaxy s3 este mai potrivit pentru un telefon si te sfatuiesc sa arunci o privire aici: http://bit.ly/138DFoI peste comentariile celor care l-au cumparat deja