| xGamerZ212 a întrebat:

ce se intampla daca pun o placa video ddr3 in slot ddr2? si ram? am auzit ca ddr3 e similar cu 2oare merge la fel?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incape placuta in slot. E putin diferita
uite aici: http://www.popularmemory.org/wp-content/uploads/ddr-vs-ddr2-vs-ddr3.jpg

| xGamerZ212 explică (pentru anonim_4396):

Si la placa video?

| Salontanul a răspuns (pentru xGamerZ212):

Sa-ti explic ceva. Normal la placile video ar trebui sa se zica GDDR. Adica Graphics Double Data Rate. La placa video GDDR2 si pana la GDDR5 au acelasi slot si aceeasi alimentare. La DDR (placuta de RAM) nu merge. Memoriile au alt soclu si alta tensiune de alimentare. Deci pe slot DDR 2 nu va merge nicicand o placuta DDR3.