| Zuzumilk26 a întrebat:

Ce ziceți de acest PC https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4019450/?
Merg jocurile pe el?

1 răspuns:
| AlienThor a răspuns:

Procesor cu video integrat nu merita pentru jocuri el nu a ajuns la acel nivel inca. (sa nu mai vorbim ca iti trebuie o racire mult mai buna decat banalul ventilator cu care vine procesorul)

Jocuri =
- Ram cu CL cat mai mic (in cazul tau 14 e ok) si de la 3000 Mhz frecventa insus (in cazul tau 2600 Mhz nu e ok), minim 16 Gb (tu ai 8 in configuratie deci nu e ok)
- Placa video cat mai buna, in cazul tau iti trebuie o placa video amd care sa se pupe cu video de la procesor pentru a reda jocurile in formatul 720p = 1280 x 720 mai pe romaneste HD cu FPS-uri decente.

La intrebarea: "Merg jocurile pe el?" raspunsul e nu recomand sa cumperi acea configuratie.

Sper ca te-am lamurit de ce ai nevoie ca si configuratie pentru jocuri.

Succes!