| ThinkDifferent a întrebat:

CRACIUN FERICIT! Va rog ajutati-ma nu imi mai merge Windows XP, il am de vreo 4, 5 ani dar in ultimul an mi-a facut niste fite : isi dadea restart singur!
Acu am vrut sal deschid am dat windows start normaly apoi cand sa se incarce peste 3 secunde imi apare o tot ecranu cu o imagine albastra in care scrie: A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this is the first time you've seen thos stop error screen, restart your computer. if this screen appears again, follow chese steps. Si mai spune ceva despre un virus in computer.
Ii dau restart dar tot asa
Va rog ajutati-ma daca stiti va rog!
Dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| dracu14 a răspuns:

5 ani? normal ca numai functioneaza, un windows trebuie reinstalat de 2 ori pe an, cine stie cati virusi s-au adunat acolo in 5 ani
restarturile pot aparea si din cauza ca pc-ul e plin de praf
reinstaleaza windowsul, dupa ce l-ai reinstalat daca continua sa-si dea restarturi trebuie sa desfaci unitatea si sa o cureti de praf

4 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Sti ca windowsu-l se reinstaleaza de 2 ori pe an? asa ca ai avut windows bun, la fel s-a intamplat si la mine, mergea mai greu din cauza prafului, l-am aspirat, i-am reinstalat windowusul si a mers!

| Alex11221122 a răspuns:

Mai reinstaleaza si tu Windows-ul! Windows-ul l-ai cumparat cu licenta sau l-ai luat de pe net?

| Nighty95 a răspuns:

Nu prea stiu chiar detaliile despre asa tip de eroare. Dar am avut-o si eu si am instalat alt windows si totul a mers bine.

| nikoletikdan a răspuns:

Salut.Cu citeva luni in urma am avut aceeasi problema.Mi-am instalat alt windows si totul a venit la normal.