| xShifT a întrebat:

Cum aflu daca am windows-ul orignal sau piratat ca sa stiu daca este nevoie sa l las sa isi face update?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Descarci windows genuine sau suni la Microsoft Romania si le spui codul de licenta

| CdeMetal a răspuns:

Dacă l-ai cumpăat nu e piratat.
E piratat dacă e activat cu loader.
Poți să-l lași să-și facă update și dacă e piratat.

| xShifT explică (pentru CdeMetal):

Windows-ul nu l-am cumparat am primit un kit cu el pe hdd cand am cumparat pc-ul, am pe unitate 2 key-uri dar nici unul nu mergeau sa -l activez

| dannyel86 a răspuns (pentru xShifT):

Daca licenta nu e platitita si nu a venit pe cale oficiala (cumparata din magazin), atunci vorbim de o versiune piratata. Poti folosi update-ul, dar te vei trezi ca Microsoft ti-a verificat licenta prin actualizare si iti va trece sistemul de operare pe versiune temporara (activ 30 de zile sau alt termen).

| CdeMetal a răspuns (pentru xShifT):

Ți-am zis, e piratat.
http://www.pcgarage.ro/......usb-flash/
Ca să nu fie piratat trebuie să-l cumperi.
Poți să-i dai update liniștit.
Nu e cum spune dannyel86.
Poți face liniștit update-uri, nici eu nu-l am cumpărat și tot fac update-uri și n-am nici o problemă.

| pionezul a răspuns:

Click dreapta pe My Computer
click Properties
Iti apare o fereastra. In partea de jos scrie daca este sau nu activat.

| xShifT explică (pentru pionezul):

Il am activat cu Windows Loader v2 2 2 by Daz

| pionezul a răspuns:

Poti sa iti faci update