| Vlad_Trofin_1989 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca o memorie RAM este DDR2 SAU DDR3? pe ea nu scrie si la calculator nu am posibilitatea sa o conectez? pe ea scrie:KRV1333D3N9/4G
99U5471-012.A00LF PHL7J-099MP9-5W8RB
PS.Daca e DDR2 o pot pune la un DDR3? multumesc

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Trecand peste datele tehnice cele doua tipuri de memorie nu pot fi conectate una in locul celelaltei pentru ca nu se poate fizic. Ca sa le distingi vizual priveste aici http://loss1k.blogspot.ro/......-ddr3.html

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru nutepriveste21):

Multumesc.e ddr2

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns (pentru nutepriveste21):

+1 sustin

| αndï a răspuns (pentru nutepriveste21):

Tocmai m-am chinuit o gramada sa stau sa explic prin cuvinte care e diferenta fizica intre DDR3 si DDR2, apoi am vazut comentariul tau laughing Bravo

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Http://img155.imageshack.us/img155/2118/diferentememoriiddrddr2.png
Te uiti la poza si vezi care este DDR 2 sau DDR 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria e de tip ddr3 la frecventa de 1333 Mhz