| User257 a întrebat:

Salut TPU cum pot descarca un video de pe YouTube am încercat să descarc îmi zice ca link-ul nu este valid cum as putea să descarc și vreau să fie în format video suportat să pot să văd video.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

YouTube Downloader HD
Recomand varianta Portable (nu necesita instalare)

https://www.youtubedownloaderhd.com/download.html

SAU

4K Video Downloader, dar recomand varianta fara +, o gasesti in josul paginii
(interfata e putin schimbata la noua versiune cu +,
si aceata poate downloada si clipuri de pe Insta, TikTok, FB, etc )

Poti scoate tot versiunea Portable daca doresti; exista o sageata cu varful in jos in dreptul versiunii pentru Windows, apesi pe ea si apar mai multe optiuni

https://www.4kdownload.com/downloads/34

Mai bun decat acesta din urma nu exista nimic.
Are si o versiune contracost, dar cea gratuita face tot ce doresti.
La ambele programe indicate poti seta diferite rezolutii,
si poti alege intre mai multe tipuri de formate:
MP4, MKV, etc

| StoicAnalysis a răspuns:

Poti sa descarci un video doar daca ai Youtube premium

| stephc a răspuns:

Copiezi link ul videoclipului, cauti pe Google MP4 Converter, introduci link ul acolo pe site dai download si gata

| User257 explică (pentru stephc):

Nu merge peste tot link l-am introdus dar nu îmi apare video să îl descarc dau pe download și nu merge

| NLS a răspuns (pentru User257):

Ti-am dat 2 programe care functioneaza nu bine, ci EXTREM DE BINE.

Primul (YouTube Downloader HD) e mai mic si mai simplu, are doar 3 optiuni
(insa esentiale, alegi formatul dorit (MP4 sau MKV), rezolutia si locul unde sa salveze clipul)

Al doilea program (4K Video Downloader) mai are si alte setari, poti descarca mai multe clipuri deodata, poti descarca canale intregi, etc

Amandoua au varianta Portable, adica nu necesita instalare in calculator.
Doar descarci varianta Portable, intri in program si inserezi linkul de YouTube.

Cele online nu functioneaza in general, am incercat si eu mai multe, de aceea am ajuns la acestea.

| stephc a răspuns (pentru User257):

Inseamna ca e vina clipului, incearca alt clip si vezi ca merge.