| Sumlea_Andrei_1999 a întrebat:

Cum sa imi fac tableta daca mi se blocheaza si nu pot so resetez si cand intru pe magacin play imi iese singur ce sa fac? Apropo tableta mea este E-boda supreme x80l dual core

Răspuns Câştigător
| AndreyCostesq a răspuns:

Salut, si eu am avut aceeasi problema, dar se rezolva astfel.
Daca ai o tableta Android de tipul "OEM" sau "Generica", prima fiind o tableta de la o companie ce a preluat-o de la alta companie (de obicei din China) si personalizata de respectiva companie, iar cea din urma fiind o tableta ieftina facuta in China, atunci faci asa:
1. Intri in setari
2. Te duci la "Creati o copie de rezerva si resetati"
3. Probabil deja ai incercat sa dai la "resetati tableta", dar cand ai apasat pe "stergeti tot", nu s-a intamplat nimic.
4. Asa ca apesi pe recovery mode si apoi pe OK.
5. Tableta se va opri. Nu te panica.
6. Va porni din nou, in timp chiar foarte scurt, dar va afisa "recovery system 4.1", si o interfata similara cu cea din Windows atunci cand se inchide neasteptat iar cand il deschizi din nou apare ceva care te intreaba ce sa faca calculatorul.
7. Cu tastele de volum te duci jos la wipe data/factory reset si apesi pe butonul power, apoi iar te duci cu tastele de volum la "yes", si dai iar pe tasta power.
8. Procesul va dura putin timp, iar cand tableta va porni din nou, toate setarile, datele, memoria cache, vor fi restabilite, iar tot ce inseamna memorie interna va fi sters, in afara de cea Flash, adica aplicatiile descarcate in principal fara datele acestora care sunt in memoria flash. Scuze pentru raspunsul foarte lung, dar sper sa te ajute. Si ca sa nu ti se blocheze tableta asa tare, nu umple memoria interna, ci instaleaza doar cateva aplicatii si apoi muta-le in memoria flash/cardul SD, deoarece e ca si cum ai umple disk-ul C: la calculator.

| Sumlea_Andrei_1999 explică (pentru AndreyCostesq):

Ms m-am dus acolo de unde am luat-o si mi-a facut exact cum mi-ai spus tu.

3 răspunsuri:
| Roxyrox222 a răspuns:

Salu! Cel mai bine e sa o duci la un service, sau apasa pe butonul de aprindere tine apasat (sa nu se stinga) si apoi o sa iti apara cateva chevtii, apesi pe repornire.Sa stii ca ti se va sterge tot din memorie

| AndreyCostesq a răspuns (pentru Roxyrox222):

De fapt tinand butonul power apasat, tableta se opreste fortat, in cazul blocarilor, atat.