| ANONIMUSSSS007 a întrebat:

Daca am luat un iphone 4 la abonament de la Vodafone(acum s-a terminat abonamentul, dar nu asta conteaza), iphone-ul este blocat in Vodafone? Adica vreau sa il vand si nu stiu daca e neverlock

Răspuns Câştigător
| PopaAlex95 a răspuns:

Cel mai probabil, da (daca dispozitivul a fost subventionat). Verifica daca este blocat introducand IMEI-ul sau numarul serial pe http://iphoneimei.info/

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pune altă cartelă în el și vezi ce „spune".
Cred că totuși e blocat în rețea. Dacă ai terminat contractul cu ei și nu ai nicio restanță, ar trebui, conform legii să-l deblocheze ei.

| ANONIMUSSSS007 explică (pentru mihai69):

Trebuie alta cartela, nu tot de Vodafone, nu?

| mihai69 a răspuns (pentru ANONIMUSSSS007):

Da, asta era idea.