| FUckusuia a întrebat:

daca cumpar o antena wifi usb si o montez la PC (prind retele cu semnal mai mult la PC), dar poti si cu telefonul?
Ma refer ca am o 3 retele in apropriere dare e prost semnalul sa ma conectez cu telefonul, si am gandeam sa iau o antena wifi usb sa o conectez al pc si sa prin cu telefonul smnal mai bun. se poate?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru siguranta succesului, cumpara 3 antene si le inseriezi.

| Radu284 a răspuns:

Antena WiFi USB este o placa de retea USB cu o antena montata pe ea. Nu o sa te ajute de loc cu semnalul la telefon.

Ia-ti in WiFi repeater daca vrei semnal mai bun la telefon.

| Garsonfane1979 a răspuns:

Presupun ca te referi la semnalul wifi. Ok inteleg ca vrei wifi si ca ar avea cineva din apropiere dar semnalul este slab. Pai e simplu iti iei un aparat de wifi gen http://bit.ly/HFoWbH care legi firu de internet in el acest wifi vine in pachet cu inca un fir care te ajuta sa te conectezi din el catre pc. Asa ca o sa ai si internet pe pc si wifi pentru telefon cu un semnal excelent