| Alexxx2014 a întrebat:

Prind Wifi gratis de la vecinu', numai ca il prind doar cu laptopul nu si cu telefonul(Antena PC fiind mai puternica decat a telefonului). Exista vreo solutie in care sa pot transfera semnalul din laptop in telefonul meu. FUNDA!

5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu ai cum sa transferi semnalul WiFi deoacere nu ai pe laptop sa transmita wireless in alta parte, ci doar sa primeasca wifi. Si nu prinzi WIFI si cu telefonul pentru ca antena de semnal e mult mai mica decat a laptopului tau!

Sper ca ai inteles.

| Jipa95 a răspuns:

Da, poti transimte semnalul wireless mai departe cu laptopul respectiv atata timp cat el este conectat in permanenta la acel wi-fi, iar conexiunea este stabila. Descarca si instaleaza programelul asta de aici : http://www.wifihotspotcreator.com/ il instalezi frumusel pe laptop, pui un nume, o parola, alegi placa de retea ( in cazul tau wi-fi ) si dai pe start sa emita.

Bft!

| Alexxx2014 explică (pentru Jipa95):

Mersi pentru virus big grin.

| Jipa95 a răspuns (pentru Alexxx2014):

Lol, nu este nici un virus, poate asa ti-l detecteaza chrome-ul atunci cand vrei sa il descarci, dar sa stii ca este 100% safe. Descarca-l si da-i o scanare cu n-spe mii de programe antivirus sa te convingiwinking

| Alexxx2014 explică (pentru Jipa95):

Mi-a blocat Vipre site-ul... big grin