| 10Bubico a întrebat:

Daca trimiti o reclamatie la facebook sa afle de unde a a fost trimis un mesaj si de la cine,ei iti spun si numele persoanei respective, unde locuieste etc?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

In primul rand nimeni nu este obligat sa-si scrie adresa sau numele real pe Facebook. Deci cel mai probabil ca Facebook nu detine aceste date.

In al doilea rand, exista politici de confidentialitate. Deci chiar daca detin acele date, nu au voie din punct de vedere legal sa le puna la dispozitia altcuiva.

In al treilea rand, Facebook are 890 milioane de utilizatori unici pe zi. Ceea ce inseamna ca reclamatia ta (daca nu este o problema foarte serioasa) este egala cu zero.
Nu este problema Facebook-ului ca ti-a trimis tie cineva un mesaj care nu ti-a placut. N-ai decat sa blochezi acel utilizator.

In cazuri extreme, poti sa mergi la politie, FBI, Interpol sau Infanteria Stelara sa faci reclamatie, apoi ei se vor duce la Facebook.

Unde s-ar ajunge daca 890 de milioane de oameni ar cere in fiecare zi detalii despre ceilalti oameni?

| 10Bubico explică (pentru johnnny123):

Dar daca iti trimite un mesaj jignitor, unde poti merge sa afli de unde a venit mesajul respectiv, de unde a fost trimis, de la cine, unde locuieste si cum il cheama?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Adresa n-o săo primești dar în cel mai rău caz s-ar putea să-ți deie o adresă de mail, și asta dacă și numai dacă proprietarul acesteia este de acord.Succes