| johnl a întrebat:

Daca vreau sa folosesc Unity 3d varianta free pentru a crea un joc, la finalizarea jocului il pot vinde? De ex. ca downloadul jocului sa coste 5$, sau trebuie sa Unity 3d Pro pentru a putea pune pret la joc.Varianta Free inseamna ca jocul creat de mine sa se downloadeze free sau pot sa-i pun si un pret? Cineva sa ma lamureasca...

1 răspuns:
| SilentDark a răspuns:

Diferenta dintre varianta free si cea pro e ca free e gratuita si are mai putine pack-uri iar cea pro are pack-uri incluse si este trial (adica tine 30 de zile daca nu ai cumparat licenta pentru ea). Insa nici eu nu stiu daca se poate vinde (si eu m-am apucat sa fac jocuri), dar cred ca se poate deoarece daca ar fi doar asa ca sa lucrezi tu de ce l-au mai pus de descarcat de pe net... Oricum succes cu crearea jocurilor si am si eu sa iti adresez o intrebare daca poti sa imi raspunzi: http://www.tpu.ro/......a-imi-fac/