| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Dati-mi cateva exemple cu niste volane pentru PC care sa aiba rotatia de 900 grade sau mai putin, dar nu 180 sau 270. Funda!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

900 grade? laughing

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru K0sti):

Sunt volane care au rotatia de 900 grade boss http://www.pcgarage.ro/volane/logitech/driving-force-gt/

| K0sti a răspuns (pentru Chiriac_Robert_2000):

Marketing, abureala...o rotatie completa are 360 de grade boss!

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru K0sti):

Pai, stiu si eu ca o rotatie completa are 360 grade, aceste volane care au 900 grade, inseamna ca intr-o directie o sa fie 450 grade... Si exemplul pe care ti l-am dat se roteste o data la 360 si un sfert... Te-ai prins acum?

| K0sti a răspuns (pentru Chiriac_Robert_2000):

Eu m-am legat strict de termen! E un termen imprecis! Nu poti sa spui ca un volan se invarte 900 de grade...ca nu e titirez!

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Iti recomand acest volun cu pedale si schimbator
Sunt geniale! Multa lume spune asta!
http://www.pcgarage.ro/volane/logitech/driving-force-gt/
Bafta