| edy1233 a întrebat:

Dau funda celui care imi spune daca Placa video Sapphire AMD Radeon R7 250X, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E este compatibila cu Placa de baza ASRock 960GM-VGS3 FX, Socket AM3+

Răspuns Câştigător
| DAnc3 a răspuns:

Este,te asigur.

| edy1233 explică (pentru DAnc3):

O sursa de 500 W este buna, am si Procesor AMD FX X6 6100, 3300MHz, 14MB, socket AM3+, Box

| DAnc3 a răspuns (pentru edy1233):

Da dar ai grija de la ce firma sa nu fie ceva pocnitoare, si impreuna cu fx6100 ar fi ceva echilibrat deci merge.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, este compatibila.

| buzucan a răspuns:

Sigur ca este compatibila. Totul este sa fie si cu sursa, daca nu ma insel are alimentare de 6 pini.
Arunca un ochi aici sa vezi daca sunt probleme http://bit.ly/1ufFuxx

| edy1233 explică (pentru buzucan):

Sursa mea nu are acea mufa cu 6 pini, ce sa fac?