| Barta_Valentin_1998 a întrebat:

De azi am o problema la mouse, este un mouse Microsoft sculpt, si de curand mouse-ul merge in lag, adica, de exemplu, daca intri intr-un joc in care de obicei nu ai lag, o sa ti se para ca si cum ai lag de la mouse, sper ca ati inteles.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Curata partea de jos a mouse-lui cu putin spirt sanitar, picurat pe o carpa moale sau pe vata unui scobitor de urechi.
(in special partea transparenta, unde este lumina rosie)

| Barta_Valentin_1998 explică (pentru Bula):

Nu e de la asta, am uitat sa mentionez ca este wireless, mouse-ul sta aproape de receptor.

| Bula a răspuns (pentru Barta_Valentin_1998):

Si la wireless e valabil, trebuie curatata optica din cand in cand.
Totodata, bateriile slabe, dar si mousepad-ul pot duce la lag-uri.

| CristiChristian1999 a răspuns:

Schimba bateriile și verifica laserul

| AndreiEOG a răspuns:

Instalează driver-ul. Cauta pe site-ul producătorului cel mai recent driver. Asta poate fi problema.