| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand incarc pe Youtube o filmare din telefon care e filmata la rezolutie 4K (3860x2160) mi-o arata la rezolutie 480p? Filmarea e 4K filmata..cum o incarc 4K?

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Trebuie sa ai rabdare ca videoclipul sa se proceseze, lucru care poate dura pana si la cateva ore.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Pai, se proceseaza, apare procesat si dau publica si apare la 480p calitate, trebuie sa-l mai las sa se proceseze?

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Își face singur damblaua, nu mai trebuie sa faci nimic decât să aștepți câteva ore.

| Ineys a răspuns:

Ai rabdare, inca nu a incarcat-o complet. Cat timp a trecut de cand ai incarcat-o?

| romeo78 a răspuns:

Pentru că de câteva săptămâni YouTube și Netflix au anunțat că suspendă pe teren nelimitat HD, deoarece traficul de net a crescut foarte mult de când lumea stă acasă. Nu mai te chinui, nici strica telefonul, este suspendată funcția HD!

| PainTech a răspuns (pentru romeo78):

Gresit! Poti incarca/vizualiza HD in continuare!
Nu ma crezi, intra pe Youtube si o sa vezi.

Doar setarea default cand intri pe film/videoclip va fi pe o calitate mai mica.

| Alverto a răspuns:

Prima data trebuie să îl pui pe privat, deoarece încă se procesează