| Robert2090 a întrebat:

de ceva timp am probleme cu driverul de la placa video, adica cu amd catalyst, imi da eroarea 0xc000007b, am reinstalat toate c++ redistributable-le, directx, netframework, java si driverul de cateva ori dar tot imi da eroarea asta.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

O eroare asemănătoare îmi apărea și mie, de fapt era vorba de librăria dll a sistemului. Unele dll-uri sunt rescrise și astfel îți apare eroarea.

Reinstalează Windows-ul sau dacă ai făcut un backup al sistemului, restaurează-l la sesiunea anterioară.

Ce windows ai? Ai făcut update la driver?

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Cica ar fi o problema cu redistributable 2013 si netframework posibil ca de la unele jocuri sa fi corupt acel dll despre care e vorba aici an conversatia asta.
Dar an general ar fi problema de netframework.
Daca nu scapi de aceasta problema trebuie sa formatezi windows ul.
https://community.amd.com/thread/192389