| AgentulVip13 a întrebat:

De ceva vreme calculatorul meu merge foarte greu in perioada care avea antivirsul Nod 32 mergea bine dar de cand am luat AVASt merge greu de ce?
Daca sunt pe mozilla google si ma uit la ceva imi deschide de multe ori mozilla de ce? am dat scanare si nu a detectat nimic. Funda cine ma lamureste si imi rezolva problemabig grin

3 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

In primul rand, calculatorul se poate misca greu de la un virus sau de la ceva mai presus de un virus, ceva care chiar iti va seca calculatorul de vlaga: Antivirusul - aceasta ciuma bubonica care ruineaza calculatoarele. Scapa de el antivirus. Daca continua sa mearga greu, reformateaza, e un virus.

| GoguSteriade a răspuns:

Dezinstaleaza AVAST, e un antivirus care mananca multe resurse. In schimb, daca vrei protectie buna si "usoara" foloseste varianta gratuita oferita de BitDefender: http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| GoguSteriade a răspuns:

AVAST mananca multe resurse si de aceea nu iti functioneaza PC-ul cum trebuie. Dezinstaleaza-l si ia varianta gratuita de antivirus folosita de BitDefender. Am varianta asta instalata de 4 luni si n-am nicio problema.