| extremer11 a întrebat:

Salut TPU,
De ceva vreme ma bate gandul sa imi iau o drona. Numai ca, nah, sunt roman si ca orice roman as vrea sa fie si low buget si de calitate. In acelasi timp, nu caut ceva profesional. Am detinut la un moment dat una, dar la prima rafala de vant a fost aruncata pe acoperisul vecinului. Plus de asta, calitatea inregistrarilor era de departe decenta. Asadar, va intreb pe voi, comunitatea de pe TPU, ce model de drona mi-ati putea recomanda care sa filmeze cat de cat decent (nu ma astept la filmari 4K), sa fie cat de cat grea ca sa nu existe riscul ca la cea mai mica adiere sa vad cum se duce in neant, dar in acelasi timp sa fie si accesibila ca pret (500 - 600 lei)?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Caută la resigilate sau pe Okazii o dronă făcută de DJI (Spark sau Mini) sau Parot.
Cele de la DJI deși au 249g se comportă binișor pe vânt (oricum, la școala de pilotaj drone vei învăța ca nu ai voie să zbori în condiții meteo nefavorabile) și, cel mai fain, au sistem de revenire în punctul de decolare. Spark are și sistem de evitare a coliziunilor.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ieftin si bun nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ai prostit serios, la ce i ti trebuie dronă ai banii lui Becali? Ăla are bani si Țiriac daca ai si tu bani ca ei i ati dronă vile ce vrei, dar daca nu ai bani limiteaza te la ce poti sa c umperi numai visa cai verzi pe pereti ca asa s românii nu au bani nici sa treaca strada dar vor nene vile drone femei si ei sunt rupti in c r

| extremer11 explică (pentru anonim_4396):

In primul rand nu cred ca te intereseaza ce fac eu cu banii mei. La fel cum nici pe mine nu ma intereseaza ce faci tu cu banii tai. TPU este o comunitate unde ne ajutam reciproc la intrebarile pe care le punem. Nu este o comunitate de judecatori.
In al doilea rand, de aia suntem unde suntem... Ne-am obisnuit sa ii invatam pe cei din jurul nostru ce sa faca si cum sa se comporte. Pentru ca asa consideram noi, ca e cel mai bine ca noi.
Deci zic, daca putem sa oferim un sfat constructiv la intrebarile ce se pun aici pe comunitate, bine... Daca nu, sa lasam deoparte acest gen de remarci si sa ne vedem in continuare de treaba. Cheers!