Întrebare recomandată | OnixxXdd a întrebat:

De ceva vreme ventilatoarele pc-ului meu o iau razna. Sufla foarte tare. Aceasta problema a aparut la scurt timp dupa ce pc-ul a fost curatat si pasta de pe procesor schimbata. Temperatura la care sta in repaus este de 55-60 grade iar daca deschid internetul sau arice alt program creste la 70. Ce pot sa ii fac? Inainte de curatare orice joc deschideam nu se incalzea asa si ventilatoarele lucrau normal.
Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| andrei690 a răspuns:

Pai nu e pasta buna sau nu ai asezat coolerul corect pe procesor

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai putea sa faci rost de alt tip de ventilatoare, cu silentiator sau regulator de viteza. Vezi ca pe internet gasesti un program numit fan cooler speed regulator si din windows scazi viteza ventilatoarelor.

| halogen001 a răspuns:

Trebuie reasezat coolerul pe procesor, pasta sa fie pusa bine. Daca nu e pusa bine pasta, coolerul nu raceste procesorul oricat de tare ar merge ventilatorul.

| helpfriends a răspuns:

Nu ai aplicat corect pasta sau nu face bine atingere coolerul pe procesor si se inchinde.

| Oblsd a răspuns:

Controleaza daca a fost conectat corect ventilatorul si daca e prins bine de Motherboardwinking