| miseincalzestelaptopul a întrebat:

Sall am un laptop Apple macbook pro a1226 cu urmatoare configuratie:
Procesor Intel core 2 duo 2.4
RAM 4 gb
Placa video Nvidia Geforce 8600M 256 mb dedicati iar sharded 1500 mb
Problema este ca se incalzeste foarte tare de exemplu la jocuri creste temperatura la GPU si pan la 95 grade iar procesorul este si pan la 75 grade
iar in rest fara sa joc jocuri temperatura este la Gpu si pan la 75-80 grade iar la procesor 71 -73 se incalzeste foarte tare va rog sa ma credeti ca nu am ce pune mana pe carcasa cateodata deci pur si simplu se supra incalzeste si cand sta pornit... nu stiu ce sa ma fac l-am curatat de praf am pus pasta termoconduactoare iar cooler pad nu are rost sa-mi iau pentru ca nu am gauri dedesubt la laptop

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Asa e la macbook-uri in general. NU primesti mereu calitate desi la bani nu se sfiesc...
CUmpara un cooler cat mai repede!
http://bit.ly/1cxWZNq

| miseincalzestelaptopul explică (pentru sltlp):

Degeaba cumpar cooler pad omule ce vrei sa raceasta carcasa? carcasa de dedesubt este ca la iphone nu are gauri pe unde sa intre aerul...

| sltlp a răspuns (pentru miseincalzestelaptopul):

E aluminiu. Icnearca sa gandesti. Schimbul termic se realizeaza.
Pana si eu am alptop fara gauri de ventialre pe dedesubt, dar am un cooler de lapotp de 230mm parca(notepal e1 e modelul) si duferente exista.
Dar la tine cum e alumiu si aliminiul realzieaza schimbul termic mult mai rapid...

| miseincalzestelaptopul explică (pentru sltlp):

Mentionez ca am facut rebbaling pe placa video...

| sltlp a răspuns (pentru miseincalzestelaptopul):

Atunci uite un sfat mai bun: scapa de laptop-ul ala. O sa ai probleme mari cu el!

5 răspunsuri:
| MarianAlex112 a răspuns:

Vezi ca sunt in magazine coolere de racire este in jur de 100 lei te ajuta foarte mult si app fara cooler sa nu il tii in brate ca dupa ceva timp se face pielea ta uscata... gen arsa si nu se mai vindeca asa usor. funda