| yLuSsSIoN a întrebat:

de curand am avut o problema, mi-a picat unul Internetul, nu am idee de unde si ce si am dat restart la router, l-am resetat toate bune si frumoase. Cand am pus parola si numele la rețea, pe laptop ( Hp p6480) imi arata un X in dreptul rețelei. Dupa reset si am lasat doar parola la rețea si nu M-am putut conecta de pe laptop. Pe telefon merge, pe alte laptopuri merge. Daca nu pun parola la rețea merge perfect. Daca incerc sa pun nume, dau save si pun parola nu merge si invers.

Imi puteți spune cum as putea configura sau ce ar trebui sa fac? ROUTER TRENDNET TEW 652brp

OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kizei a răspuns:

Inca mai umbla astia cu "flooduri"?
Interesant.
Incearca sa faci asta (windows 7/8/8.1):
Control panel - Network and Internet - Network and Sharing Center - Change adapter settings (in dreapta) - Vezi daca iti e dat pe enable Ethernet sau ce ai tu acolo.
Daca e dat pe disabled dai enable si vezi ce se intampla.
Poti sa folosesti si TDSSKiller de la kaspersky:
http://support.kaspersky.com/viruses/utility#TDSSKiller

3 răspunsuri:
| yLuSsSIoN explică:

Nu cred ca e de la PC, ca si celelalte făceau la fel si nu cred ca le modific la toate laughing

| Kizei a răspuns (pentru yLuSsSIoN):

Totusi poti sa incerci TDSSKilleru'.