| Vasy0105 a întrebat:

de curand am instalat windows 7 ultimate 32 biti. Am placa video Nvidia GeForce GT 610 si cand intru in dxdiag imi apare direct x11 version. Cand intru la placa video imi arata direct x 10 version, de ce? mentionez ca am descarcat si ultimul update.

Răspuns Câştigător
18 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Nu îți face griji, oricum placa e prea slaba sa poți juca jocuri în DX11.
Nu e o problema grava, nu afectează nimic și nu are rost sa te complici aiurea. Crede-ma.

| KodrutZ a răspuns (pentru trolololo):

Placa e o mizerie, de acord, dar la ce a intrebat el, raspunsul ar fi fost "ai suport software DX 11, dar placa are functii hardware DX 10".

| trolololo a răspuns (pentru KodrutZ):

Placa are suport DX11 hardware. Dar cum e o placa grafica slaba, ori ca ii merge în DX11, in DX10 sau DX9 nu are importanta. Aceiași chestie este.

| KodrutZ a răspuns (pentru trolololo):

Incredibil, my bad, ai dreptate. Astia au pus DX 11 pe o asa mizerie de placa. Cred ca jocurile DX 7 sint cele mai potrivite pentru ea. happy

| Vasy0105 explică:

O fi ea mizerie cum ziceti voi dar deocamdata rulez jocurile perfect pe ea.

| florin1979 a răspuns (pentru Vasy0105):

Placa este ok, este rece, consuma putin si duce orice joc pe monitor cu rezolutie mica.

| trolololo a răspuns (pentru Vasy0105):

Nu e mizerie, eu am spus ca e prea slaba ca sa joci anumite jocuri în DX11. In DX9 sau DX10 se descurca destul de bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru florin1979):

320 cu 240?
@Vasiboss: Daca tu joci Wow la detalii minime si CS 1.6, sint de acord cu tine.

| Vasy0105 explică (pentru KodrutZ):

Prietene, nu ma joc CS ma joc battlefield 3 dar pe low

| KodrutZ a răspuns (pentru Vasy0105):

Lol, BF 3 pe GT610? La ce rezolutie si cit 10 fps ai?

| Vasy0105 explică (pentru KodrutZ):

30 suficienti sa ma joc pe lowwinking

| KodrutZ a răspuns (pentru Vasy0105):

800X600?

| Vasy0105 explică (pentru KodrutZ):

Da, asta e, lasa sa ai tu mai buna eu ma multumesc si cu rabla mea

| Vasy0105 explică (pentru KodrutZ):

Da, asta e lasa sa ai tu mai buna, eu ma multumesc si cu rabla mea.

| KodrutZ a răspuns (pentru Vasy0105):

Partea cea mai trista e ca n-a avut cine sa te indrume inainte sa faci prostia, cu 150 RON iti luai sh, cu garantie, o placa care sterge pe jos cu 610-le la orice ora. Nu am placa de j'de milioane, am o vechitura din 2009 pe care am dat vreo 380 RON la vremea respectiva si imi permit si acum sa joc tot ce misca la detalii de la mediu in sus (HD 4770, BF3 de exemplu l-am rulat fin la Very High, pe Ultra se cam inneca, iar asta la 1280X1024 - mai mult nu duce monitorul...).

| Vasy0105 explică (pentru KodrutZ):

Te cred frate, nu m-a indrumat nimeni am luat-o cu banii care i-am avut big grin oricum sub 200 lei nu am gasit de 128 biti sad mai bine nu imi luam.

| KodrutZ a răspuns (pentru Vasy0105):

Pai da...