| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 3 luni orice microfon pe care il cumpar pentru calculatorul meu - ca sa vorbesc pe Skype sau pe TS3 sau sa filmez(sa pun pe YT) sau cand ma joc cs go se aude sunetul bruiat, interrupt iar pe Skype in special se aude doar primele litere dintr-o propozitie sau gen doar 2 sec si atat. Nu stiu ce are pc -u meu. Tin sa mentionez ca am cumparat si microfon separate de 100lei si microfon de la casti si toate fac la fel.CIne stie ce setare/ce trebuie sa fac la calculator ca sa nu mai se intample asta. Multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti s-a defectat mufa mama de la placa de sunet, probabil nu face contact masa (ecranarea).
Cauta un electronist sa-ti rezolve problema.
Poti monta o alta placa de sunet in locul celui vechi. Daca placa de sunet de acum e integrat pe placa de baza, atunci poate trebuie dezafectat din BIOS.